Bardzo atrakcyjna lokalizacja dla osób, które chcą mieć spółkę zarejestrowaną na terenie Unii Europejskiej, z rejestracją do VAT w UE, unijnym rachunkiem bankowym i niskim opodatkowaniem dochodów. Dochody opodatkowane są stawką 9%.

Kapitału zakładowego w wysokości 3,000,000 forintów nie trzeba spłacać fizycznie, wystarczy jego wpisanie. Węgierska spółka Kft (Korlátolt Felelõsségû Társaság – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) powinna posiadać co najmniej jednego dyrektora i minimalnie jednego akcjonariusza. Założenie węgierskiej spółki jest szybkie, dodatkowo niemal od razu zostaje jej przydzielony VAT UE.

Założenie węgierskiej spółki, siedziba w Budapeszcie, rejestracja we wszystkich urzędach włącznie z VAT UE, usługi księgowe na kwartał z góry, standardowe dokumenty spółki (apostillowane na żądanie) wraz z przesyłką kurierską kosztuje 2,400 EUR.

Koszty w latach kolejnych, czyli wynajem siedziby w Budapeszcie wynoszą 850 EUR. Do tego należy również doliczyć opłaty za usługi księgowe (włącznie z przygotowywaniem i złożeniem miesięcznej deklaracji VAT), które zaczynają się od 300 EUR za kwartał.Warszawa
+48 602 23 22 46
pl-office@afinex.net
Cieszyn
+420 558 713 532
cz-office2@afinex.net