Ras Al Khaimah

Emirat Ras Al Khaimah umożliwia założenie najbardziej elastycznej i najbardziej dyskretnej spółki, jaką można założyć w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wiele podobnych miejsc uważanych jest wyłącznie za raje podatkowe, jednak Zjednoczone Emiraty Arabskie to poważne państwo o realnej i silnej gospodarce. W RAK spółki typu offshore nie płacą podatku dochodowego od dochodów uzysanych w dowolnym miejscu na świecie. Nie jest również wymagane przedkładanie sprawozdań finansowych.

Spółka typu offshore w RAK musi posiadać co najmniej jednego dyrektora. Jeżeli z dowolnych powodów nie chcesz figurować jako dyrektor firmy, możesz skorzystać z usług dyrektora nominee (podstawionego przez właściciela firmy). Akcje muszą być wyemitowane imiennie, na konkretnego akcjonariusza (registered shares). Jeżeli nie chcesz figurować również jako akcjonariusz spółki, istnieje możliwość skorzystania z usług akcjonariusza nominee (podstawionego przez właściciela spółki).

Koszty założenia spółki typu offshore w RAK, włącznie z siedzibą, agentem rejestracyjnym, standardowym kompletem dokumentów spółki i certyfikatem akcyjnym, pieczęcią i doręczeniem przez kuriera, wynoszą 3,700 EUR.

Koszty w latach kolejnych (siedziba, agent rejestracyjny, podatek ryczałtowy) wynoszą 2,500 EUR.

Usługi, z jakich można skorzystać w celu zachowania anonimowości dyrektorów i akcjonariuszy:

Dyrektor nominee (dyrektor zastępczy) - osoba fizyczna 650 EUR rocznie (włącznie z jednym potwierdzonym notarialnie i apostillowanym pełnomocnictwem, wraz z pozbawioną daty rezygnacją)

Akcjonariusz nominee (akcjonariusz zastępczy) - osoba prawna 650 EUR rocznie (włącznie z potwierdzoną notarialnie i apostillowaną Declaration of Trust)

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakładamy też spółki w Strefach Free Trade w Ras Al Khaimah oraz w Dubaju.

Warszawa
+48 602 23 22 46
pl-office@afinex.net
Cieszyn
+420 558 713 532
cz-office2@afinex.net